BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tingėjimo teorija

Aš, pavyzdžiui manau, kad turbūt nėra situacijos, kurioje pakankamai noro turintis žmogus negalėtų išsisukti iš to ko nemoka/nenori/tingi tuomi, ką mėgtsta ar bent jau iš bėdos gali padaryti. Pavyzdežiu galiu pasirinkti šiandien dieną.

Pusmečiams artėjant į pabaigą ir visiems zyziant pas mokytojus, kad kaip nors pakeltų pažymį ar leistų ką nors atsiskaityti, aš gavau du dešimtus iš sau įprastos veiklos - sėdėjimo prie pc. Nesudėtinga, nors jūs ką.

Dešimtų užuomazgos prasidėjo fizikos mokytojai pasakius, kad tie, kurių netenkina pažymys, gali ją ‘nustebinti’(praeitą savaitę). Stebinimui susiradau tikrai įdomią temą - bangų energija. Tiksliau nė neieškojau, iškart po mokytojos žodžių jau žinojau, kaip ją stebinsiu.

Pirmadienį praleidęs namuose, antradienį jau mokytojai nešiau kompaktą su PP prezentacija. Ar buvo sunku? Atsakysiu vėliau. Nežinia, kaip viskas būtų vykę, jeigu ne dar ankstyvą rytą pradėjusi kirbėti mintis - ‘reikėjo atlikti 69 puslapius geo’(iš esmės mažiau, nes vieną puslapį apie subkultūras jau buvau padaręs, o vieną sukarpiau)

Kas iš to? O gi tas - ‘Tamsta mokytoja, aš jums padariau prezentaciją tokią. Apie bangų energiją. Nu kur iš vandens bangų elektrą gamina’. Nuėjom į mokytojų kambarį su visa geografijos grupe, o pristatymas praėjo stebėtinai sklandžiai(įskaitant ir tai, kad kelių milisekundžių tikslumu suspėjau žodį ‘fizika’ pakeisti į žodį ‘geo’ iki ateinant mokytojai). Sutapimas, bet išjungus paskutinę skaidrę mokytojos žodžiai buvo maždaug tokie: ‘o ko nebuvo tos naujos elektrinės, kur Škotijoj atidarė neseniai?’. Mokytoja parodė man ją internete, kur visa info ir t.t. buvo lietuviškai.

Kvailas būčiau, jei nepasinaudočiau, ar ne? ‘Pridėk tą elektrinę, ir parašysiu aš tau pažymį, galėsi pratybų nenešti’,- prisiminkime, kad iš esmės pažymys už tas tris raides: geo. Žinoma, negalėjau atsisakyti potencialų dvejetą iškeisti į 10. Gal jau atsakyti ar buvo sunku? Dar šiek tiek ne. Ar lengviau būtų buvę keverzoti žemėlapius ir diagramas?

‘Laba diena, tamsta mokytoja, atnešiau jums prezentaciją, kaip sakėt su daug nuotraukų, ir mažai teksto. Ir dar video yra. Dariau apie bangų energiją, bet, žinokit, šiandien ryte dar vieną naują elektrinė radau Škotijoje neseniai atidarytą, bet apie ją neparašiau.

<…>

Tai gerai, atnešiu rytoj papildęs’

Pastebit, kas atsitiko? Dabar jau fizikos darbas(o taip pat ir pažymys) gerėja vien dėl geografijos dešimto. Ir dar prieš fizikos mokytoją vau, kaip aš domiuosi, ir stengiusi gauti geresnį pažymį. Ar sunku gauti geresnį fizikos pažymį, darant darbą geografijai? Papildomų pastangų apskritas nulis.
Ir štai taip vietoj prastų pažymių arba kokių nors darbų mokykloje(su irgi neaiškiais įvertinimais), gauname kažkur penkias valandas prie pc(kurias ir taip prasėdžiu) ir du karantuotus aukštus įvertinimus, kurie pusmečio gale visiem svarbūs.

Moralas manau toks, kad dažnai ne pastangos, o gudrumas ir išradingumas vaidina pagrindinę rolę siekiant gero rezultato. Nepersidirbkit, brangieji.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (14) »

 1. 1

  Krūmas rašė,

  2010-01-20 @ 21:22

  Bet nu tu gudrus.

 2. 2

  Zyliukė;] rašė,

  2010-01-20 @ 21:54

  tik atsargiai kad nesusiciulbetu mokytojos ir nepriciuptu kad ta pati darba abiems ikisai, nes melas dazniausiai anksciau ar veliau islenda

 3. 3

  dienamiegok rašė,

  2010-01-20 @ 21:57

  ‘Tai žinai, gali tu dar ir fizikos mokytojai parodyti šitą. ar mokaisi fiziką?’
  Geografijos mokytojos žodžiai

 4. 4

  Dienamiegok rašė,

  2010-01-21 @ 01:16

  Pirmakart perskaiciau ka parasiau. Kaip berastis koks. 69 psl, o ne 6

 5. 5

  Katerina rašė,

  2010-01-21 @ 11:22

  nieko nesupratau

 6. 6

  bastete rašė,

  2010-01-21 @ 11:46

  Linkiu, kad mokytojos tavo blogo neperskaitytų :) Žiūrėk,kad gudrumas kojos nepakištų.

 7. 7

  ENORCA rašė,

  2010-01-21 @ 13:31

  aš irgi nieko nesupratau XD

 8. 8

  Meli rašė,

  2010-01-21 @ 16:00

  Ėch, dienamiegok, nuo kada pas tave tiek daug gramatikos klaidų? ;)

 9. 9

  Dienamiegok rašė,

  2010-01-21 @ 18:07

  Klaviaturos baterijos išsikraudineja.

  Perskaičiau dar kartą - tikrai sunku suprasti

 10. 10

  bluesky rašė,

  2010-01-22 @ 23:23

  Hmmm….ka galeciau pasakyt Saunuolis ;DD
  o siaip as ir megstu vienu darbu uzsidirbt du pazymius :) (zinoma daznai to padaryti netenka)

 11. 11

  dienamiegok rašė,

  2010-01-22 @ 23:27

  Čia šiti du pažymiai tik pavyzdys, aš čia apie darbo lengvinimąsi kalbu ;]

 12. 12

  get rid of cellulite rašė,

  2011-05-25 @ 22:21

  Awsome info and straight to the point. I am not sure if this is actually the best place to ask but do you people have any thoughts on where to get some professional writers? Thx :)

 13. 13

  women boots rašė,

  2011-09-21 @ 17:57

  You are so refreshing! I do not believe I have discovered something something like this previously. So awesome to find somebody with a few fundamental thoughts on this topic. Realy we appreciate preparing this up. This site is something which is really needed on the internet, a person with a little creativity. Valuable work for bringing something new to the online world!

 14. 14

  סיגריה אלקטרונית בטעמים rašė,

  2012-02-19 @ 00:31

  Stackable boxes really are a must when moving house, irrespective of self-drive van hire or removal company lorry. Sturdy green, recyclable boxes that may be reused repeatedly are the most useful choice for frequent house moves and for long-term storage - regardless of where the home move takes place. There’s nothing more frustrating than having to reload many times, because the awkward manner in which things are packed prevent a fully loaded van making one tour and something tour only.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: