BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Dienamiegok komentarai

Komentaras #6: Patyčios: nežinau, nemačiau, negirdėjau, vadinasi, nebuvo?..

Komentarų skiltis kurį laiką buvo apleista dėl paprastos priežasties - beveik nesilankiau kituose blog`uose, tad ir komentavau atitinkamai. Šįkart akis užkliuvo už šio įrašo. Iš pavadinimo turinio tikėjausi kiek kitokio. Komentarą noriu išsisaugoti dėl to, kad paskutiniu metu panašios temos labai ‘aktualios’, tad nenorėdamas kaskart kurpti teksto apie tą patį, galėsiu tiesiog pasinaudoti nuoroda į šį įrašą.

Komentaras:

Tokios laidos kaip “24 valandos” ar “Akistata”, tokie reiškiniai, kaip kedofilija ar dabar Tavo paminėta psichozė egzistuoja tik visuomenės gąsdinimui ir niekam daugiau.

Išsigandęs žmogus elgiasi neracionaliai, neadekvačiai esamai situacijai. Būtent tokiu, baimės keliu yra valdoma visuomenė. Post sovietinė Lietuva žavi tuo, kad joje vyrauja antimąstymo, masiškumo kultas. Būtent tai padeda televizijoms juos valdyti. Per ekraną pasako, kad tai - svarbu, tai - skandalas, tai - tragedija. Visi tiki, nes mąstyti ne kaip masė - neteisinga. Ir apskritai pagalvoti, kad viskas kažkaip absurdiška ir neteisinga, net susimąstyti - ar tai, ką sako ekrane yra tiesa, ar nuomonė nėra sudarinėjama kryptingai, ar nesiremiama gandais ir ekstrasensais - neteisinga.

Tokie svarbūs įvykiai(o taip - juk per TV taip sakė) nukreipia mąstyma nuo aktualių dalykų - politikos, ekonomikos etc. etc. Taip užkertamas kelias bet kokiai

Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (89) »

Apie prieštaravimus ir diskusiją.

Man pradeda pabosti girdimos replikos, kad aš visur matau tik neigiamus dalykus, ir paklausius manęs, apskritai nėra nieko gero pasaulyje. Pradžiai pasakysiu, kad tai - netiesa. Man patinka mane supantis pasaulis, aplinkiniai, o Lietuvą myliu kuo toliau - tuo labiau. Bet susimąsčiau, kodėl kitų akyse save piešiu būtent tokį negatyvų.

Ir vėlgi - remiuosi asmenine patirtimi. Man atrodo, kad prieštaravimai ir nenorėjimai su kuo nors sutikti verčia žmones domėtis, šviestis. Visų pirma dėl to, kad iš to kyla alternatyvios tiesos ieškojimas. Jeigu aš viskam pritarčiau, sakyčiau visur tik ‘taip’, aš žinočiau tik tiek, kiek aplink save pamatau. Bet kai sustabdai save ir pagalvoji ‘palaukit, gal viskas yra visai priešingai?’, pradedi domėtis būtent tuo klausimu, ieškoti informacijos, domėtis.
Būtent - domėtis. Tam, kad įrodytum esąs teisus dažnai reikia išsiaiškinti net menkiausius problemos aspektus, gilintis į kažką, apie ką iki tol nė nesusimąstydavai.

Tas pats ir su diskusija. Diskusijos esmė nėra ta, kad iš dviejų oponuojančių nuomonių atsirenkama tai, kas teisingiausia, ir iš jų sulipdoma viena ’supernuomonė’. Diskusijos metu reikia tam tikrų žinių, taigi, jeigu aš kalbuosi su kuo nors, man jo argumentams atremti reikia kontraargumentų ir tuo pačiu informacijos tiems argumentams paremti.

Tuo metu pašnekovą ištinka tokia pati lemtis - jis turi ieškotis informacijos savo pozicijai išlaikyti. Ir kuo karštesnė diskusija vyksta, tuo savaime labiau artėjama prie bendros tiesos. I tą tiesą iš esmės ir veda iš pašnekovo gauta informacija, bet ne taip tiesiogiai, kaip gali pasirodyti. Greičiau žmogus pats savo išgalėmis artėja link jos pašnekovą naudodamas tik kaip įrankį savo tikslui.

Tačiau kartais oponentai paprasčiausiai nelinkę domėtis tuo, ką šneka aklai įsitikinę savo teisumu. Tokiu atveju kitas žmogus su ‘kontranuomone’ savaime lieka teisus, nes kaip sakiau - domėjimasis veda link tiesos. Bet ir šiuo atveju ta ‘kontranuomonė’ nebūtinai yra tiesa, tačiau oponentas tiesiog nesuteikė galimybės to sužinoti. Jeigu diskusija pasibaigia nė neprasidėjusi, tai atitinkamai ir žinių bagažas abiejose pusėse negali būti normaliai sukauptas.

Būtent iš šio vienpusio prieštaravimo dažnai tampu žmogumi, kuriam niekas nepatinka, visur viena neteisybė ir melas, bet drąsiai galiu teigti - tokiose situacijose aš visada lieku teisus. Tačiau, kad ir kaip mėgstu būti teisiu(ar ‘teisus’?), nuoširdžiai labai nemėgstu tokių pašnekesiu. Vien dėl to, kad iš jų neįmanoma nieko išmokti. O kitu atveju niekada nebaisu pasakyti, kad buvau neteisus, nes nuo pat to momento konkrečiu klausimu aš tampu teisus - žinau kaip yra iš tikro. To galiu palinkėti ir Jums - ieškokite tiesos ir gyvenime klysite daug mažiau :)

Jūsų,

Dienamiegok

Rodyk draugams

Komentarai (74) »

Kas moteris yra vyrui.

Pradėsiu nuo to, kad tolesnė informacija paremta 100 proc mano asmeniniu suvokimu, taigi, gali nesutapti su kitais vyriškos padermės atstovais. O galbūt aš apskritai toks one and only.
Visų pirma, tai moteris vyrui suteikia saugumo jausmą. Taip, ne atvirkščiai. Vyrai iš prigimties yra kariai, o, kaip liaudies išmintis byloja, vienas lauke - ne karys. Ką jau seniai supratau - liaudis tikrai išmintinga. Vyras miegot ramiai gali žinodamas, kad kažkas yra su juo, taigi jis jau KARYS, neprieštarauja savo prigimčiai. Štai su šiuo pastovumu, faktoriumi, dėl kurio nereikia kovoti, moteris ir sutampa.
Vyrui iš moters reikia Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (52) »

Re: Kas blogiau: branduolinis Iranas ar dar vienas karas?

Paprastai delfi.lt, kaip informacinį šaltinį, apeinu. Visų pirmą reikia paploti katučių autoriui, nes straipsnis, apie kurį šis trumpas mano komentaras, yra toks, kokio nesurezga net gabiausi balsas.lt ir panašios purvasklaidos atstovai.

Viskas būtų kaip ir teisinga, bet neužduotas vienas esminis klausimas: kaip leidimas Iranui kurti branduolinį ginką įtakos dabartinės ‘branduolinės arenos’ galimybes spręsti panašius klausimus ateityje? Kitais žodžiais tariant, kiek šalių nekantraudamos laukia tokio precedento? Nes jeigu galima Iranui, reiškias galima kiekvienai artimųjų - vidurio rytų valstybei. Ir neturės Jungtinės Valstijos kur dėtis kartą praradusios savo pozicijas, nors tvirto jų žodžio tarptautiniam saugumui gali oi oi kaip reikėti.

Sunku tikėtis, kad suteiktas leidimas perspektyviai gali atnešti kažkokių teigiamų rezultatų. Tuo labiau, viskas gali baigtis kažkuo labai primenančiu šaltąjį karą, o tuo rizikuoti vardan vienos valstybės interesų nereiktų, ar ne?

Taip pat komentaras dėl “Izraelio karinių pajėgumų”. Abejoju, ar jie tokie jau nepakankami.

Rodyk draugams

Komentarai (1) »

Lietuvių tautos apsisprendimas

Sekant paskutinių metų situacija(anksčiau tiesiog per jaunas tam buvau, nesakau, kad tada kažkas vyko kitaip), man vis labiau atrodo, kad kažkas už mus nusprendė, kokios Lietuvos mes norime: tautinės ar kosmopolitinės. Tai man pačiam neatrodė visai keista… iki šiandien. Einant į paskaitas kilo mintis: kokiu apskritai principu egzistuoja Lietuva? Prisiminkime istoriją.

1990-ais metais Lietuvos valstybė buvo atkurta, kitaip tariant, atkurta tai, kas buvo sukurta 1918-ais metais ir tęsėsi iki 1940-ųjų. Kitaip tariant, dabartinės Lietuvos, kaip kūrinio, istorija prasidėjo prieš 92 metus. Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (27) »

DM apie V. Bukovskį ir politinį korektiškumą

Šiandien naršydamas internete atsitiktinai aptikau straipsnį, kuriame rašomos išeivio(o gal labiau tremtinio) iš Rusijos mintys apie politinį korektiškumą. Keista, žmogus atrodo garsus ir žinomas pasaulyje, o aš jo pavardę išgirdau pirmą kartą.

Kažkada bekalbant su drauge pokalbis pakrypo apie vadinamąjį ‘gėjų paradą’ Vilniuje. Savo nuostabai iš tokio protingo žmogaus kaip ji, išgirdau sakinį, panašų į ‘kaip fainai, kad pagaliau ir Lietuvoje kažkas tokio vyksta’. Tą akimirką nesupratau, kas atsitiko, bet Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (140) »

Komentaras #5: Dosjė

Dienamiegok atsako, ‘kokios yra tradicinės kiekvieno eilinio lietuvio politinės pažiūros? Ką eilinis, paprastas lietuvaitis (-ė) nuo žagrės kalba apie politiką ir valdžią?’

Na, vienas kaimynas gali būti konservas, kitas liberalas. tada konservas tarpukario metodais degins liberalo tvartą, nes šis viešai demonstravo savo netradicinę seksualinę orientaciją. Tuo tarpu trečiasis kaimynas socialistas degins konservo ir savo tvartus, kad neliktų nuskriaustų.

Rodyk draugams

Komentarai (64) »

Komentaras #3: Kalės ir nevalgančios-paauglystė?

Komentaras paliktas čia.

raudonnage, į viešumą(šiuo atveju save viešina internete) žmonės eina parodyti save. Jeigu žmogus nenori susilaukti dėmesio, jis to nedaro, bet jeigu nori - čia jau ne jam spresti, koks tas dėmesys(teigiasmas ar neigiamas) bus. Tai nusprendžia auditorija, kuriai save tas žmogus pateikia. Šiuo atveju, tai yra blogas.lt bendruomenė. Taip pat kiekvieno reikalas, kaip tą dėmesį priimti.

Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (89) »

Komentaras #2: Iš internetinių dienoraščių į internetines knygas

Komentaras  paliktas čia.

Autorės mintis teisinga, tik išreikšta nekaip. Taip pat problemos su nuomonės argumentavimu ir apgynimu, nors, kiek iš asmeninės patirties pastebėjau, šitas ateina su metais.

Toliau noriu pakomentuoti šią citatą: “Galbūt tai jūs nemokat rašyti ir dėl to nepatenkat į blogtopus? Galbūt atsirado geresnių už jus rašytojų, kurie tas vietas ir susirenka?”

Priešingai. Aš vienąkart padariau klaidą - parašiau kažką su romantika. Ir iškart atsidūriau top`e. Tos klaidos nebekartoju.

Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (92) »

Komentaras #1: Vyrai, moterys ir blog’ų istorijos

Kadangi dažnai mano komentarų ilgis gerokai pranoksta ilgiausius įrašus į blog`ą, nieko keisto, kad ten kartais lieka neprastų minčių. Kartais jos man labai praverčia, o liusios komentaruose jos dažnai nugrimzta į užmarštį. Todėl ir nusprandžaiu sukurti savo blog`e naują temą Dienamiegok komentarai, kurioje stengsiuosi išsisaugoti savo mintis ateičiai.

Komentaras #1

Komentaras parašytas čia

Iš kitos pusės, nepaisant to, kad aš ir pats kartais blogerių kūrybą perskaitau su malonumu, yra krūva ‘rašytojų’, kurie verti nebent užuojautos. Dar yra tokių autorių, kurie propaguoją tokį ‘tobulo žmogaus’ modelį, kurio p[riimti neleidžia elementarios moralės normos. Tikiu, kad maždaug įsivaizduoji, o jei ne, pasistengsiu dar čia apsilankyti ir paaiškinti plačiau. Blogiausia tai, kad pastarieji kulkos kakton verti ‘autoriai’ ir siekia tapti pripažintais būtent tam tikros suinteresuotos grupės, kurią gali įtikinti tokiomis tiesomis. Štai tau pavyzdys: http://raimuliukas.blogas.lt/spjove-jis-spjauk-ir-tu-212.html

Skaityti toliau »

Rodyk draugams

Komentarai (12) »