BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neužskaitau: Nuskriaustieji melagiai

Beveik kasdien iš neturėjimo ką veikti perverčiu galybę įvairių info šaltinių. Tai - laikraščiai, internetiniai naujienų portalai, blog`ai, retais atvejais televizija, dar retesniais - radijas. Naršant visokias tokius informacijos šiukšlynus pastebėjau, kad daug informacijos prasideda pasakymais “Manoma…”, “Tikėtina…” ir panašiai.

Pastebėjau ir dar vieną dalyką - po tokios pradžios dažniausiai būna melas. Tiesiog taip galima atsikratyti bet kokios atsakomybės už informacijos turinį. Duodi kaimynui penkis litus, kad jis garsiai pagalvotų tau reikiama tema, ir vualia: “Manoma, kad Twilight Saga gydo vėžį”. O dar jeigu kaimynas ir mokslų daktaras! kad ir nieko bendra neturinčios specialybės..

Kartais tai tiesiog siutina. Pavyzdžiui klausant vienos TV3 šūdlaidės pavadinimu “Akistata” vedėjo balsą anonso metu. “Mes įtariame, kad pedofilų klanas planuoja provokaciją prieš mergaitės gynėjus”, ar kažkaip panašiai. Blogai yra tai, kad tūlas idiotas lietuvis žiūrėdamas jam skirtą laidą mąstysenoj praleidžia šią dalį, o likusi lieka kaip faktai.

Tačiau šiandien perskaičiau tokį debilizmą, kokio dar neteko matyti. Tai radau Soliariumus šlovinti skirtame blog`e. O tiksliau šio įrašo komentaruose. Sakinys skamba taip:

“Pasigirsta teiginių, kad vitaminą D vartoti saugiau, nei skiepytis nuo gripo.”

Pasigirsta teiginių? Argi tokiu būdu apskritai galima informuoti žmones? Gerai, kad tokių paistalų nėra reklamų stenduose ar soliariumų vitrinose. Kitu atveju, kažin kiek žmonių užsilenktų užuot skiepijęsi ir gydęsi nuo gripo, bėgdami į soliariumus. Nors manau tai vis tiek būtų pelninga. “Sklinda kalbos, kad soliariumas gydo visas žinomas ir nežinomas pasaulio ligas ir atjaunina odą. Amžinai būsit kaip kūdikio užpakaliukas”.

Visų, kuriems kartais galbūt sunku atsirinkti teisingas žinias nuo paistalų, galiu pasiūlyti praktinį patarimą. Jeigu pamatot, kad informacija yra paremta bala žino kokio Pūkuotuko nuomone ar (prasi)manymais - paprasčiausiai neskaitykit, nežiūrėkit, neklausykit ar šiaip ignoruokit. Padės gyventi ir neapsijuokti.  Tokie teiginiai kuriami norint perrašyti arba sukurti tiesą. Kitaip tariant - pritrūkus kažkam paremti argumentų, atsiranda spėliojimai. Taigi loginė seka tokia: Yra spėlionės –> Nėra argumentų. Nėra argumentų –> Nėra tiesos. Sujungiam: Yra spėlionės –> Nėra tiesos. Taip pat noriu pasidžiaugti už visus, kurie mato tokiu, ir panašiais būdais paslėptą melą.

O visus, kurie naudojasi kažkurios visuomenės dalies nepasiskaitymu, tikėjimu gandais, nesugebėjimu gilintis į informaciją ar tiesiog kvailumu, be jokios sąžinės graužaties siunčiu velniop ir linkiu ten sudegti :)

Dienamiegok

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (34) »

 1. 1

  soliariumas rašė,

  2010-12-13 @ 13:59

  Sveiki, o kas jus toks esat, kad galite rasyti tai ko nera, jeigu pas jus praplauti smegenys, kaip blogai vienas ar kitas dalykas, taciau pats nuo to neesat nukentejas, tai mazu maziausiai neprofesionalu, visi teiginiai kurie yra parasyti, yra pagristi 100 % Mokslininku kurie tyrineja vitamina D, suraskite juos ir praneskite tada,kad jie viska meluoja.
  http://sveikata.diena.lt/lt/naujienos/liaudies-medicina/daugybes-ligu-priezastis-vitamino-d-stoka-290431
  Vitamino D lygis kraujyje ypač sumažėja žiemos mėnesiais, nes tada ultravioletiniai spinduliai būna blokuojami arba yra netinkamo ilgio. Dėl to žmonėms padidėja gripo ir kitų kvėpavimo takų ligų rizika. Taip atsitinka todėl, kad imuninė sistema dėl vitamino D stokos nepagamina pakankamai natūralių antibiotikų. Pasigirsta teiginių, kad vitaminą D vartoti saugiau, nei skiepytis nuo gripo.

  Taip,kad jeigu pas jus labai mazai ziniu, arba smegenys nemasto, nes galbut, jos prarukytos ir pragertos, tai paskambinkit profesioriams ir pasakykite,kad ju tyrimai yra neteisybe….

  ir straipsnyje butent yra sita informacija:
  http://www.iveikliga.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=394&Itemid=29

 2. 2

  dienamiegok rašė,

  2010-12-13 @ 18:31

  Atleiskit, aš nerūkau (:

 3. 3

  baltuma rašė,

  2010-12-13 @ 20:25

  Šįkart pritariu dienamiegok. Gaila, kad mane spaudžia studijos: internete yra N + K straipsnių su išvadomis, kad soliariumas yra kenksminga. Tarkim: „Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ekspertai, remdamiesi paskutiniais tyrimais, vasarą soliariumų keliamos vėžio grėsmės vertinimą „galimai kancerogeniški“ pakeitė didžiausio vėžio pavojaus kategorija, kuriai priskiriamos cigaretės, alkoholis ir asbestas.“ Nemanau, kad tokie sprendimai yra daromi „ant juoko“.

  Pereikime prie tamstos pateiktų straipsnių: pirmajame nė šnipšt, kad, norint gauti vitamino D, reikėtų naudotis soliariumu. Antrajame yra toks sakinys: „Geriausias būdas gauti pakankamai vitamino D - tinkama mityba ir maisto papildai.“Ir vėlgi: nė žodžio apie soliariumą kaip galimą vitamino D šaltinį.

  Pabaigai: „Vitamino D gamybą skatina UVB tipo spinduliai, tačiau nuo jų oda stipriai parausta, tad soliariumų lempos skleidžia (bent turėtų) tik UVA. Saulė turi visą spindulių spektrą – A, B, C. UVA skatina melanino gamybą, oda įdega, o UVC kenkia organizmui. Akivaizdu, kad vitamino D soliariume neprisigaminsime. Soliariumas negydo jokių ligų, nes be vaistų UAV nepasižymi nei antiuždegiminiu, nei kitokiu gydomuoju poveikiu.“.

 4. 4

  dienamiegok rašė,

  2010-12-13 @ 20:33

  o, šito apie ultravioleto spektrą nė nežinojau

 5. 5

  Robertas Namarauskas rašė,

  2010-12-14 @ 00:02

  soliariuma priskiriate TABAKUI!!?!? jus kokius narkotikus vartojat?!? as suprantu ,kad jusu smegenys pragertos yra totaliai ir normaliai mastyt negalit:)
  bet faktai yra tokie ,kad nuo TABAKO PRAMONES kiekvienais metais mirsta 5 milijonai zmoniu…
  Lietuvoje dar negirdejau,kad kazkas nuo soliariumu numirtu, tiesiog aisku, kad chemines kosmetikos pramonei , soliariumai yra konkurentas! NES-
  chemines kosmetikos monstrai, apie kuriuos kalbejo Tv3, patys gamina savaiminio idegio serveteles- toliau: pasiklauskit pas merginas kurios eina i soliariuma ir kurios ne, FAKTAS: tos kurios eina i soliariuma, joms kosmetikos beveik nereikia, nes oda tampa lygesne.
  visas tas purvas pilamas, tipo 75% galimybe susirgti !??!
  o jus zinot pvz,kad tos moterys kurios vairuoja turi 90% didesne tikimybe zuti auto avarijoi, negu tos kurios vaiksto pescios ?!? ir beje LT respublikos teritorijoje nera ne vieno vezio odos atvejo irodyta, kad tai butu nuo soliariumo :) taip,kad jus galvojat,kad googlas yra visagalis, apgaudinejat patys save, del spinduliu soliariumas skleidzia UVA-UVB SPINDULIUS.
  pacius pavojingiausius UVC skleidzia saule ir kiekvienais metais vis stipriau, NES ozono sluoksnis mazeja, kaip ir klimato atsilimas.
  p.s anti smegenu plovimas skaitykite cia:
  http://www.kantas.net

 6. 6

  baltuma rašė,

  2010-12-14 @ 07:23

  Gerai, pasitaisiau: UVB spinduliai leidžiami. Tose pačiose higienos normose parašyta, kad jie yra kenksmingi žmogaus organizmui.

  Neketinu daugžodžiauti: faktas labai aiškus — soliariumai yra žalingi. Tai ne kartą patvirtinta ir ne kartą aptarta. Dar patariu paieškoti informacijos apie Clare Oliver. O kosmetikos monstrai tikrai ne vien iš savaiminio įdegio priemonių uždirba.

 7. 7

  dienamiegok rašė,

  2010-12-14 @ 11:15

  Robi, žinai, kas tavo argumentus paverčia visiškai nieko vertais? Koks yra loginis ryšys tarp įrodymo, kad vaikščioti pėsčiomis mažiau pavojinga gyvybei(nors ir čia galima abejoti “įrodymu” - didžioji dauguma statistikos yra sugalvojama iš oro) ir to, apie ką mes kalbam? Sveikinu, o dangus mėlynas.

  Bet gerą temą man davei, turėsiu ką parašyti, kol visos analitinio mąstymo logikos terminologijos nepamiršau ;]

 8. 8

  dienamiegok rašė,

  2010-12-14 @ 13:04

  Tiesa, štai kam atstovauja ’soliariumas’ su savo blog`u:
  http://www.solisun.lt/

  apie informacijos tendencingumą ir šališkumą kalbėti nebeverta, ar ne?

 9. 9

  linoreta rašė,

  2010-12-14 @ 13:43

  Kažkaip įdomiai čia pas tave, viskas teisingai ( mano nuomone) parašyta, bet susilaukei piktų komentarų. Juk įrašo esmė ne vien soliariumai, o apskritai tavo pastebėta loginė seka. Kitas dalykas, kartais informacija pateikiama prieštaringa, tarkim kava žalinga, kenkia kepenims. Kita nuomonė - kavoje yra antioksidantų, taigi kava naudinga. Išvada - nuspręsk pats :)))

 10. 10

  dienamiegok rašė,

  2010-12-14 @ 14:51

  Jeigu nesusilaukčiau piktų komentarų, pradėčiau galvoti, kad kažką darau ne taip.

  O su kepenimis yra toks dalykas - jos tam ir skirtos, kad išvalytų viską, kas kenksminga. Atlieka savo funkciją ;]

 11. 11

  linoreta rašė,

  2010-12-14 @ 15:49

  Žinai, dar apie tuos soliariumus norėjau kai ką pasakyti. Viena mergina pusę metų kiaurai deginosi ir visą kūną išbėrė apgamais ( kartu mokėmės tą pusmetį ir visi bendramoksliai į tai atkreipė dėmesį). Net nežinau gal tai ir nesusiję, bet jeigu susiję, tai iš viso nematau soliariume nieko gero, tik žalą.

 12. 12

  Robertas Namarauskas rašė,

  2010-12-14 @ 23:30

  nu tai jeigu tau paranoja nuo soliariumo, tai ka as galiu padaryt, geriau rukyk , gerk alu, nemiegok naktimis,valgyk,kiauliena JUNK FOODa ir t.t. tai super…
  tiesiog as tai esu uz objektyvius dalykus.
  paziurek youtubei,

  http://www.youtube.com/lbmedien#p/a/f/0/NN-MkD706bQ

  taip,kad pradzioi kazka vadindamas melagiais gerai pagalvok, nes kazkada gali tekti ir atsakyti uz savo zodzius pries tam tikras instancijas.
  SAULE SKLEIDZIA UVA-UVB-UVC
  SOLIARIUMAS TIK UVA-UVB, paziu pavojingiausiu UVC soliariumas neskleidzia,
  o jeigu nesupranti ,kad tai UV SPINDULIAI IR TEN IR TEN, tai nieko negaliu padaryt… o zalinga yra viskas, obuoliai irgi yra labai zalingi, nes tai vaisius kuris geriausiai isisavina pesticidus, o poto mamytes nervuojasi, kodel 10-15 metu vaikai jau serga zarnyno ligomis… viskas reikia daryti saikingai, tie patys dermotologai, uztikrina,kad 50 seansu i metus yra optimali norma, taip,kad praktiskai, 1 karta per savaite galima eiti… o viskas tas ispustas burbulas, tai tuoj parasysiu kas ir kaip.

 13. 13

  Robertas Namarauskas rašė,

  2010-12-14 @ 23:31

  http://soliariumas.blogas.lt/juodosios-rinkodaros-kampanija-pries-soliariumus-31.html

 14. 14

  dienamiegok rašė,

  2010-12-15 @ 01:29

  Susirūpinti galiu tik tada, kai abejoju savo žodžių pagrįstumu.
  O dabar Jūs užsiimate savotišku šovinizmu, tik ne save aukštinat, žemindami kitus, o savo idėjas.
  Nežinau, ką soliariumų žala žmogui turi bendro su tuo, kokius obuolio pesticidų įsisavinimo savybėmis? Na, bet jeigu toks tai tas argumentas, galiu jums ironiškai nusišypsoti (:

  Tik pasakykit man, brangus Robi, kaip reikia saikingai sirgti vėžiu?

 15. 15

  soliariumas rašė,

  2010-12-15 @ 11:34

  Lietuvoje nera neuzfiksuota ne vieno atvejo,kad zmogus eidamas i soliariuma susirgo odos veziu!

  Jeigu jums paranoja,atsikeliat ryte ir jums vaidenasi VEZYS VEZYS VEZYS.
  einat miegot jums irgi VEZYS VEZYS …. tai reikia kreiptis i tam tikrus mediku specialistus, kartoju dar karta:
  nuo saikingo deginimosi nera irodyta jokiu vezio atveju…
  tiesiog jums gerai praplautos smegenys ir viskuo tikit kas ka paraso…
  o netiesos parasoma labai daug. jeigu patys neenalizuojat o isivaret kazkokakia paranoja, tai mes ne medikai esam.Speju, net nekarto nebuvot soliariume.
  cia kaip ir anksciau: KESTAI ZINAI JAPONISKOS masinos labai greit genda!,
  O IS KUR ZINAI TUREJAI!?
  NE- KAIMYNAS SAKE!….

 16. 16

  dienamiegok rašė,

  2010-12-15 @ 15:44

  Negaliu pakęsti teksto su trečiokiška skyryba. Nors, spėju, Jūs verslo vadybininkė, ar ne? Jeigu soliariumo marketingu užsiimat? Smegenų plovimais ir vaidenimais eikit kur nors kitur švaistytis, nežinau ką tokiam degradavusiam protui atsakyti :)

  O japoniškos mašinos yra tankai, ypač Toyota - tos tai amžinos..

 17. 17

  penis enlargement exercises rašė,

  2011-06-03 @ 18:52

  Thanks for taking the time to debate this, I really feel strongly about it and love learning extra on this topic. If attainable, as you gain experience, would you mind updating your blog with additional info? This can be very useful for me.

 18. 18

  colon cleansing detox rašė,

  2011-06-29 @ 02:25

  At present, a lot of health problems happen such as stomach pain, constipation, and deficiency of energy are commonly associated with an unhealthy colon. This is largely because of our poor diet plan that cause waste to accumulate in the digestive tract resulting in specific health issues to arise. If you want to do away with these the safe and natural method, then try out colon detoxification at home, tested and proven effective.

 19. 19

  Find out more rašė,

  2011-08-16 @ 00:22

  I just put the link of your blog on my Facebook Wall. very nice blog indeed.:D

 20. 20

  ssd rašė,

  2011-10-30 @ 15:43

  Everyone loves what you guys tend to be up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the terrific works guys I’ve you guys to our blogroll.

 21. 21

  Buy Fijit Friends rašė,

  2011-11-06 @ 11:06

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

 22. 22

  Sanjuana Mcgoldrick rašė,

  2011-11-11 @ 14:17

  I do agree with all the ideas you’ve presented in your post. They’re very convincing and will certainly work. Still, the posts are very short for novices. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

 23. 23

  maximum asacol dosage rašė,

  2011-11-29 @ 22:12

  Hey there! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a marvellous job!

 24. 24

  tapety na pulpit zwierzęta chomikuj rašė,

  2013-06-20 @ 19:37

  http://wildrider.com.pl/internet,i,komputery/darmowe,tapety,s,538/

 25. 25

  Lisette Dasen rašė,

  2013-08-04 @ 12:10

  It’s truly a great and useful piece of information. I am glad that you simply shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 26. 26

  one buck resume rašė,

  2013-08-16 @ 16:17

  After research a couple of of the weblog posts in your web site now, and I truly like your method of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will likely be checking back soon. Pls try my site as effectively and let me know what you think.

 27. 27

  Del Carlyon rašė,

  2013-09-13 @ 17:20

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for!

 28. 28

  http://www.jesusreyna.org rašė,

  2014-04-28 @ 18:52

  Visiter mon excellent blog : Sauvegarde externalisee professionnelle

 29. 29

  voyance rašė,

  2014-04-29 @ 22:59

  voyance gratuite en direct de marseilleDecouvrir le nouveau site web : voyance gratuite en direct

 30. 30

  acmilan24.com rašė,

  2014-05-05 @ 17:35

  Superb, what a web site it is! This blog presents beneficial data to us, save it up.

 31. 31

  free football game rašė,

  2014-05-20 @ 23:45

  Some tips i have jdhipss generally told individuals is that when you are evaluating a good internet electronics store, there are a few components that you have to take into consideration. First and foremost, you should really make sure to get a reputable as well as reliable retail store that has got great evaluations and classification from other individuals and market sector leaders. This will make sure that you are getting through with a well-known store that gives good program and support to its patrons. Thank you for sharing your ideas on this blog site.

 32. 32

  kawalerskie rašė,

  2014-05-21 @ 06:06

  I was recommended this website by my cousin jdhipss. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem. You’re incredible! Thanks!

 33. 33

  pokoje na kaszubach rašė,

  2014-05-25 @ 19:09

  I just couldn’t depart your website before suggesting that I really enjoyed the standard info a person provide for your visitors? Is gonna be back often to check up on new posts

 34. 34

  B|FB|Feceeee|BF|FaceBook|FBook} rašė,

  2014-05-27 @ 07:36

  I prefer the valuable info you provide in your posts. I’ll bookmark your weblog and appearance again here regularly.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: