BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2011

Apie gerą reklamą

Dienamiegok ištisas naktis naršydamas internete kartais atranda tikrai įdomių dalykų. Štai vienas iš jų - viena geriausių kada matytų reklamos idėjų:

P.S.
Dabar užmečiau akį į peržiūrų skaičių, tai, ko gero, ne vienas iš jūsų būsit jau matę.

Rodyk draugams

Komentarai (66) »

Apie studentų nedarbą iš trečios pusės.

Vienam socialiniam tinkle šiandien ryte teko trimis žodžiais sudalyvauti pokalbyje apie žiniasklaidos formuojamą negatyvų Lietuvos modelį ir konkrečiai apie studentų nedarbą.
Viskas prasidėjo nuo skaudžios realybės, cituoju: “40 proc. jaunimo yra bedarbiai, tai ir traukia kur šilčiau”. Skamba dramatiškai, ar ne? Suprask - du penktadaliai Lietuvoje užsilikusių studentų negali rasti darbo. Galvą guldau, kad dauguma Jūsų būtent taip citatą ir interpretavote. Taip interpretuoja ir mūsų žiniasklaida. Štai ties šita vieta ir iškilo man to ‘studentų nedarbo’ sampratos klausimas.
Po kurio laiko, besivalant dantis, kilo išganinga mintis. Nedarbe išskyriau tris veiksnius: poreikį, norą ir galimybę. Prie šitos minties iš dalies pastūmėjo A. Maldeikienės žodžiai “Tikrieji kliedesiai yra tai, kad rimtas studentas gali dirbti”. Pagalvojau - iš tikro, juk studento veikla yra studijavimas, valytojo - valymas, automechaniko - remontas. Taigi dirbantis studentas vienok yra tas pats, kas automobilį servise remontuojanti valytoja. Tuomet teisingas dirbančių student skaičius turėtų būti artimas nuliui.
Taip netyčia ir sugalvojau, kad būtų teisinga negasdinti laiudies, ir neskaičiuoti tokių tinginių, kaip aš, kurie neturi nei noro, nei reikalo dirbti. Aš neturėčiau figūruoti statistikoje, kai kalbama apie galimybę susirasti darbą. Taip paprastai, galvą guldau, statistika sumažėtų iki kokių 15 proc. O kai yra noras, o tuo labiau poreikis turėti darbą, bet nėra galimybių - štai kur nedarbas. Tokie ir turėtų būti skaičiai visuomenei gąsdinti. Suprantu, kad norų ar minčių niekas neišmatuos ir nesuskaičiuos, bet žvelgiant į statistiką nereikia keikti Kubiliaus, kad visus iš Lietuvos emigruoti verčia. Geriau suprasti, kad nedarbas skaičiuojamas pagal forumę ‘nedirbantys studentai/visi studentai‘, o ne ‘galimybė/(poreikis+noras)’. Genialumas slypi paprastume.

Šiandien man palinkėjo skaityti. Linkiu Jums to pačio, o nuo savęs dar pridėsiu - supraskit ką skaitot, ir galvokit apie ką skaitot. Taip iš gyvenimo išnyks daugybė susikurtų demonų. Pavasariškos ateinančios dienos (:
Dienamiegok.

Rodyk draugams

Komentarai (73) »